szycie zasłon

Jakie tkaniny wykorzystuje się do szycia zasłon?

Dodano 04.12.2021, Kategoria: Blog, Tagi:

Do szycia zasłon można wykorzystać różne rodzaje tkanin. Ich dobór zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jest to klasyczna dekoracja okienna, która oprócz funkcji ozdobnych może mieć również zastosowanie praktyczne. Kawałek tkaniny o odpowiednich właściwościach może stanowić rodzaj bariery ochronnej, zabezpieczającej wnętrze przed dostępem zbyt silnych promieni słonecznych, a także zapewniać w domu czy mieszkaniu poczucie prywatności. To, jakie zadania będzie spełniać zasłona, zależy przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostanie wykonana.

Dzianiny welurowe na zasłony

Dzianiny welurowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Jest to materiał uniwersalny, wyjątkowo wytrzymały i ponadczasowy. W dotyku miękki i mięsisty welur posiada wiele zalet użytkowych — nie gniecie się, szybko schnie, zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości. Wykorzystywany jest do produkcji m.in. zabawek dziecięcych, elementów pasmanterii, a także zasłon.

Zasłony welurowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy ci na estetyce i funkcjonalności. Tego rodzaju tkaniny nie przepuszczają światła, więc idealnie nadają się do zaciemniania pomieszczeń. Stanowią też zabezpieczenie przed nadmiernym promieniowaniem, więc po zasłonięciu okien można ograniczyć nagrzewanie się wnętrza. Oprócz tego dzianina welurowa gwarantuje trwałość. Jest odporna na przecieranie, nie mechaci się i nie wybarwia podczas standardowego użytkowania. Pozwala na tworzenie różnorodnych upięć, więc można z niej tworzyć różnorakie aranżacje okienne.

Inne tkaniny do produkcji zasłon

Jak już zostało wspomniane, wybór tkaniny w dużej mierze zależy od tego, jakie funkcje mają spełniać zasłony. Jeśli skupiasz się wyłącznie na kwestiach estetycznych, możesz zdecydować się zarówno na wytrzymałe dzianiny welurowe, jak i cienkie, lekkie, zwiewne materiały, które wprawdzie nie ochronią przed słońcem, ale zapewnią ciekawy efekt dekoracyjny. Do tego rodzaju tkanin zaliczamy np. perkal, woal, tiul czy szyfon.

Jesteś zainteresowany dzianinami welurowymi na zasłony? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.