• slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Producent dzianin welurowych

LUXPOL-BIS jest producentem dzianin welurowych, które wykazuję szerokie możliwości zastosowania. Welur to materiał uniwersalny, wytrzymały – a przede wszystkim ponadczasowy Dzięki temu, że jest mięsisty, miękki w dotyku, szybkoschnący i nie gniecie się, wykorzystywany jest do produkcji zabawek, obuwia domowego, galanterii samochodowej oraz elementów pasmanterii. Dzianiny welurowe można także z powodzeniem wykorzystywać do wykrojów eleganckich strojów wieczorowych.

Dzięki przyjemnemu wrażeniu, które towarzyszy kontaktowi z welurem, cieszy się on tak dużą popularnością wśród dzieci i ich rodziców. To dlatego wykonuje się z niego maskotki, kocyki i otulacze. Jako producent dzianin zabawkowych oferujemy duży wybór kolorów, które można dopasować na przykład do wystroju dziecięcego pokoju. Dobrym pomysłem na prezent dla maluszka jest drobiazg wykonany z dzianiny welurowej, ponieważ mogą mieć z nią kontakt nawet najmłodsze dzieci. Welur może także postać pikowaną, nadającą przyjemne w dotyku wybrzuszenia. Dzianiny zabawkowe można łatwo utrzymać w czystości – można je prać bez obawy o uszkodzenia.

 

Właściwości weluru

Welur to charakterystyczna dzianina: bardzo miękka, rozciągliwa i puszysta. Za sprawą niezwykłego splotu prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym naturalnie. Wyglądem przypomina aksamit lub welwet. Welur znakomicie sprawdza się w roli materiału obiciowego, konfekcyjnego i dekoracyjnego. Dzianiny welurowe jako materiały trwałe są chętnie wykorzystywane także do produkcji tapicerek samochodowych, ponieważ nie ulegają nagrzewaniu się i są przyjemne w kontakcie ze skórą. Jako producent dzianin zabawkowych nie zapominamy również o tym segmencie rynku, w którym znajdują zastosowanie nasze materiały.

Jak powstają dzianiny welurowe?

Do produkcji dzianin welurowych wykorzystywane są włókna jedwabiu sztucznego. Sam materiał składa się z dwóch głównych warstw. Pierwszą tworzy podłoże zapewniające elastyczność dzianiny. Drugą – specjalny splot nitek, z którego wykonuje się miękką pokrywę włosową.
Warto również wspomnieć, że dla podniesienia jakości dzianiny welurowej w procesie produkcji wykorzystywane są również dodatki syntetyczne, jak np. elastan.

Bogaty wybór dzianin welurowych w atrakcyjnych cenach

Wszystkich Państwa zainteresowanych ofertą dzianin welurowych zachęcamy do kontaktu. Na nasz asortyment składa się bogaty wybór materiałów charakteryzujących się doskonałymi parametrami i dostępnych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji dzianin welurowych, dzięki czemu nasze produkty nie tylko dobrze się prezentują, ale również są wyjątkowo funkcjonalne. Do skorzystania z naszej oferty zachęcamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy, którym zależy na otrzymaniu doskonałej jakościowo dzianiny.